Tsumetai Sora

musings of a Japanophile

Na szczycie

8 komentarzy

top1-01

top2-02

Tytuł najnowszego foto wyzwania skojarzył mi się z filmem „12 prac Asteriksa”. Był tam bowiem Czcigodny ze Szczytu. Powszechnie wiadomo, że z góry widać więcej, więc warto z aparatem wspiąć się na jakiś szczyt. W mojej interpretacji wyzwania postanowiłam posłużyć się zdjęciami nocnymi. Pierwsze to widok z okna mojej ciotki, która mieszka na 12 piętrze na Winogradach w Poznaniu. Drugie to warszawska ulica fotografowana z poziomu kładki.

Weekly Photo Challenge: Atop

From the top of a building, mountain or hill the view can be much more interesting. So it’s worth climbing atop with your camera. For this week’s photo challenge I chose two urban night views. The first photo was taken at my aunt’s apartment. She lives on the 12th floor of a high-rise in Poznan. The second photo is the view from a footbridge over a street in Warsaw.

Advertisements

Autor: Nana Arima

Japanophile. Fujoshi. Loves j-rock, ball-jointed dolls, drifting, rabbits and coffee.

8 thoughts on “Na szczycie

 1. Pingback: Weekly Photo Challenge: Atop | Ruined for Life: Phoenix Edition

 2. Dlaczego tobie tak dobrze wychodzą nocne foty?! To niesprawiedliwe 😦

  Liked by 1 osoba

  • Chyba nie zauważasz szumów. 😉 Do opanowania nocnej fotografii jeszcze sporo mi brakuje, ale dziękuję za komplement.

   Lubię

   • Zdjęć na blogach nie ogląda się przez szkło powiększające 😉 Nocna fotografia do łatwych nie należy, ale tobie już teraz wychodzi z nią dobrze. Wiem, że ja się jej nigdy nie nauczę. Za dużo techniki 😦

    Lubię

   • No to powiem ci, że tylko drugie zdjęcie było robione na całkowitym manualu przy długim naświetlaniu. Pierwsze to tryb nocny. Jestem pewna, że świetnie byś sobie poradziła. Odpowiednie parametry dobierasz metodą prób i błędów. Wystarczy statyw i zgranie przysłony z czasem naświetlania przy niskim ISO.

    Liked by 1 osoba

   • Z tą fotografią nocną to trochę bardziej złożone… Długi czas naświetlania na cyfrówce to szum (matryca szumi jak się nagrzeje) dlatego zawodowcy nocne foty robią analogami. Parametry naświetlania nie koniecznie metodą prób i błędów się dobiera… bo ogólnie światłomierz się przydaje – tylko że on pokazuje 10% szarości więc trzeba sceny nocne trochę niedoświetlić (korekta naświetlania -2 …- 3). No i zdjęć nocnych zazwyczaj nie robi się całkiem w nocy tylko w momencie kiedy światła już się świecą a jeszcze zupełnie nie jest ciemno… to tak w wieeelkim skrócie i na początek… pozdrawiam.

    Lubię

 3. Pingback: Atop: Sink | What's (in) the picture?

 4. Pingback: Weekly Photo Challenge: Easy Being Green | Ruined for Life: Phoenix Edition

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s